Analist GIS

Prezentare generală

Un software excelent necesită muncă multă făcută de către oameni incredibil de deștepți. Ca analist GIS, vei lua legătura cu diferite persoane pentru a  înțelege obiectivele și pentru a-i susține în căutarea în a aduce un impact pozitiv asupra lumii din jurul nostru. Fiind proactiv și plin de resurse, vei putea inova soluții noi și creative pentru a rezolva problemele noastre cele mai provocatoare pe plan intern și extern, în timp ce lucrezi într-un mediu dinamic și performant. Fă parte dintr-o echipă care oferă servicii GIS la nivelul întregii țări și care asigură clienților succesul dorit prin luarea celor mai eficiente și inteligente decizii geospațiale.

Responsabilități

  • Transpunerea cerințelor clienților în funcționalități ale platformei Esri
  • Configurarea aplicațiilor web și mobile ale platformei Esri
  • Pregătirea demonstrațiilor tehnice și sustinerea lor
  • Susținerea sesiunilor de instruire, minim 5 zile la rand (8 ore/zi)
  • Operarea receptoarelor GPS Trimble (din clasa mapping)
  • Oferirea de suport tehnic pentru produsele Esri și Trimble
  • Colaborare cu restul echipei tehnice Esri România pentru a înțelege cerințele de business ce trebuie implementate în soluție

Cerințe

  • O bună ințelegere a produselor actuale Esri (aplicații web, mobile & desktop)
  • Minim un an de experiență în utilizarea aplicațiilor Esri
  • Cunoștinte generale privind utilizarea sistemelor GNSS
  • Servicii excelente pentru clienți, depanare, analiză și soluționare de probleme
  • Capacitatea de a comunica cu răbdare informațiile tehnice, în mod clar și concis
  • O bună cunoaștere a limbii engleză cu abilități de comunicare scrisă și verbală
  • Abilități puternice de prioritizare, inclusiv gestionarea eficientă a timpului și a sarcinii de muncă
  • Capacitatea de a învăța rapid concepte noi, de a prelucra cantități mari de informații și de a te adapta la un mediu de lucru în schimbare
  • Disponibilitatea de a călători în țară sau în străinătate și de a sta o perioadă îndelungată

Calificări recomandate

  • Master în inginerie geodezică, geomatică, ingineria mediului, geografie, silvicultură sau un domeniu înrudit
  • Familiarizarea cu platforma Esri ArcGIS și serviciile online sau alte produse GIS

Întrebări despre interviu? Aici avem răspunsurile.

Despre Esri România

Esri Romania este membru al Grupului de Companii Worldwide Esri, promovând în România politica și produsele Esri. Suntem lideri pe piața de GIS din România de peste 25, având putere financiară și stabilitate.

Pasiunea noastră pentru îmbunătățirea calității vieții prin geografie se află în centrul a tot ceea ce facem. Tehnologia GIS a Esri inspiră și permite guvernelor, universităților și organizațiilor din țară și din întreaga lume să economisească bani, vieți și mediul înconjurător printr-o mai bună înțelegere a lumii noastre.

Creșterea gestionată cu atenție și datoria zero conferă companiei Esri, la nivel global, o stabilitate neobișnuită în lumea afacerilor volatile de astăzi. Deținută în mod privat, oferim beneficii excepționale, salarii competitive, oportunități de creștere personală și profesională și multe altele.

Esri România este un angajator cu șanse egale și toți candidații calificați vor primi aceeași atenție pentru angajare fără a ține cont de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, statut de handicap sau orice altă caracteristică protejată de lege.

Prelucrarea datelor cu caracter personal

Esri România consideră confidențialitatea datelor și respectarea vieții private a individului aspecte foarte importante. Astfel, te asigurăm că datele tale sunt colectate și prelucrate exclusiv în conformitate cu Politica de Confidențialitate. Pentru mai multe informații cu privire la modul în care Esri România  prelucrează datele în contextul angajării, vă rugăm să consultați Politica de Confidențialitate.

Prin trimiterea CV-ului dumneavoastră, vă dați acordul de a vă prelucra datele cu caracter personal.